Šok hneď zrána

Autor: Dagmar Valovičová | 22.11.2011 o 15:03 | (upravené 24.11.2011 o 15:20) Karma článku: 9,61 | Prečítané:  226x

Hneď zostra v pondelok ráno, vo všetkých (alebo skoro všetkých médiách) mi spíkri najnovších správ z domova a zo sveta oznámili, že najhorúcejšou novinkou na slovenskej politickej scéne je megaškandál svetového významu. O tento sa postaral ako inak minister obrany za vierolomnú stranu SaS, ktorá okrem iného spôsobila rozpad pravicovej vlády doma a nespočetne prebdené noci európskych lídrov riešiacich nezbedné Slovensko. Po otvorení webovej stránky nášho najčítanejšieho „mienkotvorného“ denníka som sa dozvedela, že ministerstvo obrany, konkrétne vojenská kontrarozviedka napichla a odpočúvala telefóny šéfa TA3 a ďaľších nezávislých novinárov ............Šokujúce prepisy odposluchov som sa mala dozvedieť priamo z tohto média v tlačenej podobe.

Obávajúc sa o bezpečnosť nášho štátu a ochrany ľudských práv som nahodila tepláky a utekala do najbližšej trafiky kúpiť aspoň jeden horúci výtlačok spomínaného denníka. Titulka s podobizňou (malou) ministra obrany pána Galka a označenie megaškandál, a podobizňou (veľkou) šéfa TA3 pána Gučíka, s oznámením, že odpočívali aj Gučíka! ma natoľko zaujala, že noviny som skutočne kúpila, chtiac sa dozvedieť šokujúce prepisy rozhovorov vo vnútri denníka. Ešte na ulici som nalistovala príslušné stránky a sakra, texty tam uverejnené ma fakt dostali ...(o 40 centov!)To už aká šikovná je tá naša vojenská kontrarozviedka, keď zistila, že napríklad riaditeľ TA3 disponuje aj služobným mobilným telefónom s tak utajeným číslom, že ani vojenskej kontrarozviedke sa nepodarilo zistiť ho... Dokonca ešte šokujúcejšie bolo zistenie, že šéf TA3 má kanceláriu v budove televízie zabezpečenú alarmom, alebo skutočnosť, že tento pán bol v sledovanom týždni chorý. Ďalšie paranoidné výplody som už fakt nevládala čítať... jednoducho páni alebo dámy, ktorí vypustili medzi ľudí takéto hlúposti, originál zabili – povedané slovníkom slovenských raperov.

Táto vyššie popísaná príhoda by za normálnych okolností a u normálnych ľudí vyvolala zrejme ľahký úsmev na tvári, keby tieto primitívne hry nerozohrávali hráči, ktorým v skutočnosti ide o niečo celkom iné. To celkom iné má meno Ľubomír Galko, ktorý už nielenže je nepohodlný svojim úhlavným priateľom ale principiálne sa stal pre nich nebezpečným, tak ako sa stáva nebezpečná aj jeho politická strana Sloboda a Solidarita. Absurdné na tomto smutno-smiešnom príbehu je, že vo všetkých médiách je možné sa dočítať čo je Vojenské obranné spravodajstvo , aké sú jeho úlohy a za akých podmienok je možné odposluch uskutočniť. Takže súdny človek si svoj obraz urobí aj sám.

Avšak naozaj ma veľmi prekvapili následné reakcie novinárskej obce, ktorá je v tejto problematike iste zorientovaná. Bez akýchkoľvek objektívnych faktov sa verejne stotožnili s bludmi, ktoré im boli (ne) úmyselne podsunuté a spolu so starými politickými harcovníkmi vyjadrili zdesenie nad tým, že ministerstvo obrany s nimi zachádza ako s podozrivými teroristami. V prípade, ak by informácia o nelegálnych odposluchoch vojenskou kontrarozviedkou bola pravdivá, minister Galko ponúkol dnes svoju demisiu, čo ponúknu vydesení a urazení novinári ministrovi na oplátku? Nuž ale voľby sú predo dvermi a všetky metódy a inštrumenty sú zrejme dobré na to, aby konečne „nováčikovia“ našej politickej scény pomocou novinárov nemohli odkrývať škandály, korupciu a tiché dohody tých „osvedčených“, o ktorých sa neboja nahlas hovoriť.

Preto je namieste otázka, dokedy si staré a nové „temné sily“ budú myslieť, že obyvatelia SR a potencionálni voliči sú negramotní analfabeti? Dokedy chcú hráči týchto konšpiračných hier podceňovať inteligenciu bežných občanov? No a na záver si treba položiť starú známu otázku „qui bono, qui prodest“... odpoveď všetci vieme alebo tušíme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan je najväčším favoritom. Zapíše sa do dejín svetovej cyklistiky?

Vlani nebol najväčším favoritom, ale aj tak vyhral.

DOMOV

Lipšic dostal za nehodu z minulého roka podmienečný trest

Súd odsúdil bývalého poslanca Lipšica.

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?